У заході взяли участь заступники начальника ОВА Сергій Здітовецький, Андрій Кавунець та Олександр Піщик, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОВА Ігор Цехановський, радник голови обласної Ради Дмитро Чаленко та директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Єлизавета Савчук.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи двостороннього співробітництва в галузях освіти, науки, культури, спорту та туризму. Окрему увагу було приділено можливостям партнерства в інших сферах.

Заступник начальника ОВА Сергій Здітовецький привітав пана Посла із нещодавно розпочатою дипломатичною місією в Україні та побажав успіхів у розвиткові українсько-китайських взаємовигідних відносин.

«Насамперед хочу відзначити високий рівень співпраці в економічній сфері, оскільки Китайська Народна Республіка для Вінниччини є одним з найбільших торговельних партнерів. Також нам відомо про активну науково-освітню співпрацю між вінницькими та китайськими університетами», – зазначив Сергій Здітовецький.

Зокрема, за підсумками минулого року Китай посідав шосте місце серед країн-партнерів за обсягом експорту вінницької продукції та друге місце за обсягом імпорту.

«Китай є першим торгівельним партнером України, і ми є стратегічними партнерами, і я радий розвивати наше партнерство. Впевнений, що ми досягнемо багато чого у майбутньому, особливо – що стосується обсягів торгівлі. Приємно, що зі сторони України я бачу також велику зацікавленість у поглибленні співпраці з Китаєм», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні.

Крім того, в області триває активна робота над збільшенням обсягів експорту до КНР та розширенням асортименту товарів, що постачаються на китайський ринок. Основну увагу зосереджено на розвитку харчової та переробної галузей.

Серед ключових напрямів співпраці — постачання зернових культур, продукції їхньої переробки, а також м’ясної й молочної продукції, зокрема сухого молока.

Нині триває робота над можливістю реалізації інвестиційного проєкту китайської компанії BYD з будівництва автомобільного та акумуляторного заводу. Зокрема, розглядається варіант створення заводу в рамках наявного або утвореного в майбутньому індустріального парку.

Заступник начальника ОВА Андрій Кавунець відзначив активну співпрацю Вінницьких вишів з китайськими партнерами у сфері науки та освіти.

«Станом на сьогодні у Вінницькому національному технічному університеті навчається 82 китайських студенти. До того ж, триває активне співробітництво в науково-технічній сфері між ВНТУ та низкою китайських навчальних закладів і організацій», – підкреслив Андрій Кавунець.

Так, у жовтні 2021 року відбулася офіційна церемонія відкриття Інституту Конфуція ВНТУ, де організовано курси китайської мови та культури, проводять наукові конференції та публічні заходи, присвячені Китаю.

Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні зазначив, що зацікавленість української сторони та інтерес у співробітництві забезпечить у майбутньому продуктивну співпрацю у спільних проєктах. Зокрема, Ма Шенкунь запевнив, що всі пропозиції щодо подальшої співпраці будуть детально розглянуті та взяті до уваги.

За матеріалами Вінницької ОВА.

 

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.